Nowe produkty

Ostatnio przeglądane

KAMIEŃ DO OSTRZENIA TARCZ DIAMENTOWYCH

19568444000

MECHANIC

Nowy produkt

• Skutecznie ostrzy tarcze do cięcia płytek.

• Dwie strony z dużym i małym ziarnem.

• Wystarczy na ostrzenie 10-15 razy

Jak to działa?

Więcej szczegółów

50,00 zł brutto

Więcej informacji

Aby tarcza była ostra
Każda tarcza diamentowa może się stępić i utracić swoje właściwości tnące. Bardzo często zdarza się to podczas cięcia nieściernych materiałów twardych czy lepkich, takich jak gres, marmur, ceramika nieścierna itp. Następuje wypadanie, niszczenie ziaren diamentu, przyklejanie się obrabianego materiału do powierzchni wiązania. W miejscu kontaktu wzrasta temperatura, spada jakość cięcia, tarcza się zatrzymuje. Istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia twojego narzędzia. Wtedy tarczę należy naostrzyć. Naostrzyć – oznacza wykonanie kilku cięć na materiale ściernym.
Sztabka ostrząca Mechanic ABRASIVE doskonale nadaje się do ostrzenia tarcz diamentowych. Jest to prawidłowo dobrany rozmiar, wytrzymałość ziaren ściernych, specjalnie dobranych do ostrzenia narzędzia diamentowego. W tym celu musisz wykonać kilka cięć podłużnych tępą warstwą diamentową. Tarczą do szlifierki kątowej wykonujemy cięcia o głębokości do 5 mm, a tarczami do przecinarek do płytek – o 10 mm. Im bardziej zatępiona jest tarcza, tym więcej cięć należy wykonać. Średnio jest to 10-15 cięć, a twoja tarcza znów stanie się ostra.
Sztabka ostrząca ma rozmiary 250*50*25 mm. Podczas cięcia na szlifierce kątowej zaleca się zaciśnięcie sztabki za pomocą zacisku.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

29 innych produktów w tej samej kategorii: