Nowe produkty

Promocje

Tarcze diamentowe - sprawdzona oferta

W sklepie ABIS Pro zapewniamy szeroki wybór tarcz diamentowych przeznaczonych do pracy z różnego rodzaju materiałami budowlanymi m.in. betonem, kostką, glazurą, ceramiką, kaflami czy gresem. Są one niezbędnym elementem wyposażenia zarówno każdego profesjonalnego warsztatu, jak i przydomowego garażu. Umożliwiają precyzyjne, sprawne i bezpieczne cięcie oraz szlifowanie materiałów. Tarcze diamentowe, które dostępne są w naszych propozycjach, są niezwykle wydajne, wytrzymałe i charakteryzują się szczególnie długą żywotnością. Dodatkowo gwarantują wygodną i efektywną pracę. Sprawdź, jakie modele tarcz diamentowych przeznaczonych do szlifowania powierzchni na sucho lub na mokro oferujemy i złóż zamówienie!

Tarcze diamentowe - zalety

Tarcze diamentowe to narzędzia diamentowe wykorzystywane do cięcia różnego rodzaju materiałów. Oto kilka zalet tarcz diamentowych:

  • Wytrzymałość: Tarcze diamentowe są bardzo trwałe i wytrzymałe na zużycie, co oznacza, że ​​są w stanie wytrzymać ciężkie obciążenia i długie godziny pracy.
  • Precyzja: Ze względu na swoją konstrukcję i materiał, tarcze diamentowe zapewniają bardzo dokładne cięcie.
  • Wszechstronność: Tarcze diamentowe są używane do cięcia różnych materiałów, w tym betonu, kamienia, szkła, ceramiki i innych materiałów kompozytowych.

Tarcze diamentowe - zastosowanie

Diament jest jednym z najtwardszych materiałów na ziemi, co czyni tarcze diamentowe niezwykle skutecznymi w cięciu materiałów twardych i odpornych na zużycie. Tarcze diamentowe mają wiele zastosowań w różnych branżach. Oto kilka przykładów:

  • Przemysł budowlany: Tarcze diamentowe są szeroko stosowane w przemyśle budowlanym do cięcia betonu i innych materiałów budowlanych, takich jak płyty gipsowo-kartonowe, cegły, klinkier czy kafelki.
  • Przemysł kamieniarski: Tarcze diamentowe są niezbędne w przemyśle kamieniarskim do cięcia kamienia i granitu. Są one również wykorzystywane do szlifowania i polerowania tych materiałów.
  • Przemysł szklarski: Tarcze diamentowe są stosowane w przemyśle szklarskim do cięcia i szlifowania szkła.
  • Przemysł elektroniczny: Tarcze diamentowe są używane do cięcia i szlifowania elementów elektronicznych, takich jak płytki drukowane, kryształy kwarcowe i wafle.
  • Medycyna: Tarcze diamentowe są stosowane w medycynie, do cięcia kości i innych tkanek miękkich podczas operacji.

Tarcze diamentowe — rodzaje

Istnieje kilka odmian tego rodzaju artykułów budowlanych. Podstawowym podziałem jest rozróżnienie na tarcze diamentowe z bieżnią ciągłą oraz segmentowe, wśród których wyróżnia się modele:

  • ze szczelinami, które są stabilniejsze i najlepiej nadają się do obróbki takich materiałów jak przykładowo dachówka czy lekki beton,
  • bez szczelin — bardziej uniwersalne, dające się zastosować do cięcia różnych powierzchni, także tych wyjątkowo kruchych.

Ponadto tarcze szczelinowe pracują szybciej przy jednocześnie wolniejszym zużyciu ostrzy.

Tarcze diamentowe Jest 42 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 42 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 42 elementów